Warto wiedzieć

DSC09825
ZESPOŁY MUZYCZNE grają muzykę na żywo, co jest bardzo atrakcyjne, jeśli zespół składa się z minimum pięciu muzyków, grających na instrumentach na żywo.
Inaczej rzecz wygląda, jeśli dotyczy zespołów dwu lub trzy osobowych, gdzie jest jeden lub dwa instrumenty a zespół gra z dyskietek, podkładów midi lub karaoke co powoduje niski poziom wykonania. Słuchanie przez wiele godzin tych samych instrumentów i głosów (szczególnie męskich) może okazać się nużące, a czasami wręcz nie do zniesienia. Uwaga zespołów skupiona jest na prawidłowym graniu a to uniemożliwia im prowadzenie tańców integracyjnych czy zabaw na parkiecie gdyż rzadko aby

IMG_0852

zespół w swoim składzie posiadał profesjonalnego wodzireja.
I tak od lat żyjemy w przekonaniu ,że jak wesele to tyklo z zespołem muzycznym i ,że to właśnie zespół stworzy niepowtarzalny charakter naszego wesela.
Trzeba pamiętać też że repertuar zespołu jest też zawsze ograniczony umiejętnościami. Szczególnie jeśli chodzi o utwory zagraniczne.

DEE JAY sprawdza się na dyskotekach, pracuje indywidualnie co uniemożliwia mu płynne wyjście na parkiet i zaproponowanie wspólnego tańca gdyż zajęty jest doborem i miksowaniem muzyki. Napewno taki DJ sprawdzi się w młodym towarzystwie które śledzi listy przebojów jednak osobom w średnim i starszym wieku ten rodzaj muzyki szczególnie na weselu zazwyczaj nie przypada do gustu. Wielu didżejów nazywa się wodzirejami a w rzeczywistości ich wodzirejstwo ogranicza sie do poprowadzenia oczepin.

WODZIREJ panuje nad atmosferą już od początku imprezy. Realizując sprawdzone pomysły i scenariusze jest w stanie sprawić, że od samego początku imprezy parkiet będzie pełen gości. Tworząc doskonały tandem z prezenterem muzycznym
twierdzimy, że na weselu najważniejsza jest dobra muzyka i Wodzirej prowadzący przyjęcie weselne! Wodzirej ma możliwość zagrania każdego utworu, jaki sobie życzysz.Prezentowane utwory odtwarzane są w oryginalnych wersjach z płyt CD, co w połączeniu z markowym sprzętem zapewnia wysoki poziom odbioru. Podczas imprezy odpowiedzialny jest za dobór odpowiedniego repertuaru zgodnego z wiekiem oczekiwaniem i upodobaniem uczestników. Nie zapomina też o najmłodszych uczestnikach organizując dla nich konkursy i niespodzianki.

Wodzirej ubrany jest we frak, który podkreśla dostojny i uroczysty charakter imprezy, a nakrycie głowy (cylinder, kapelusz, czapka, przebranie czy inne rekwizyty) akcentują klimat prowadzonych tańców.

Warto się zastanowić nad kwestiami wyżej wymienionymi – myślę jednak, że taka, czy inna decyzja zawsze będzie udanym wyborem, czego Państwu serdecznie życzę 🙂

„Prawdziwy wodzirej nie jest klaunem w przebraniu, nie organizuje wiejskiej potupajki,nie jest poślednim zabawiaczem. Nie wyciąga królika z kapelusza, nie nawołuje ze sceny: „Wszystkie pary tańczą”.
Znacznie bliżej mu do funkcji animatora i aktora.
Nowoczesny wodzirej nosi frak, cylinder, ma nienaganne maniery i prawdziwa charyzmę”.

Joanna Sabak
(wstęp do artykułu – Gazeta Praca)

Odwiedż nasz profil na portalu Planujemy Wesele

adminWarto wiedzieć